Home Lighting Chauvet DJ LED Followspot 120ST – Portable 120W LED Followspot
Back to products
Chauvet DJ LED Followspot 120ST – Portable 120W LED Followspot
SKU: FOLLOWSPOT-120ST
Out of stock
LED Followspot 120ST is a portable, LED followspot that emits a tight beam powered by a bright 120 W LED to highlight actors at far distances. Control options include DMX and manual modes and you can simplify professional fading with smooth LED dimming. Focus the light where it is needed using the mechanical iris to reduce the beam’s diameter and deliver silent operation with fast electronic strobe and no moving parts. Set up and tear down in seconds with the included tripod.
SKU: FOLLOWSPOT-120ST Category: Lighting
Share:
  • Shipping & Delivery
Shipping & Delivery
Related products
Sold out
Beamz BBB612 LED Bar 6x12W RGBWA UB Battery DMX at Anthony's Music Retail, Music Lesson and Repair NSW
Quick view
Beamz BBB612 LED Bar 6x12W RGBWA UB Battery DMX
Lighting, Lighting Effect
Read more
Out of stock
Beamz BWA410 7x10W IP65 Rated RGBW LED Parcan at Anthony's Music Retail, Music Lesson and Repair NSW
Quick view
Beamz BWA410 7x10W IP65 Rated RGBW LED Parcan
Lighting, Lighting Effect
Add to cart
In Stock
Sold out
Beamz BWA530 LED Alupar IP65 7x12W at Anthony's Music Retail, Music Lesson and Repair NSW
Beamz BWA530 LED Alupar IP65 7x12W
Read more
Beamz BWA536 LED Alupar IP65 18x12W at Anthony's Music Retail, Music Lesson and Repair NSW
Beamz BWA536 LED Alupar IP65 18x12W
Add to cart
In Stock
Beamz Rage 1800 Snow Machine Wireless DMX 1800W at Anthony's Music Retail, Music Lesson and Repair NSW
Beamz Rage 1800 Snow Machine Wireless DMX 1800W
Lighting, Atmospherics Effects
2 in stock
Beamz Rage 600 LED Smoke Machine 600W at Anthony's Music Retail, Music Lesson and Repair NSW
Beamz Rage 600 LED Smoke Machine 600W
Lighting, Atmospherics Effects
Beamz S700-JB Smoke Machine with LED Jelly Ball 700W at Anthony's Music - Retail, Music Lesson and Repair NSW
Beamz S700-JB Smoke Machine with LED Jelly Ball 700W